Back to Top

WALNE ZEBRANIE

Walne Zebranie Towarzystwa odbędzie się w poniedziałek 5 marca 2018 o godz. 17.45. W przypadku braku quorum drugi termin Walnego Zebrania wyznacza się na 5 marca na godz. 18.00. Tradycyjnie miejscem spotkania jest GOK w Łabowej. Obecność członków Towarzystwa obowiązkowa.

WISŁA NADAL PŁYNIE ...

Mija 70 lat od Akcji Wisła. O deportacji mieszkańców Beskidu Niskiego (w tym Nowej Wsi) opowiada film Żeby żyć trzeba sobie przebaczyć. 70 lat po Akcji Wisła. Film wzbogacony jest archiwalnymi zdjęciami i filmami oraz wypowiedziami byłych (m.in. Emila Stremeckiego) i obecnych (Marianna Ciepiela, Zofia Kunicka) mieszkańców oraz komentarzami historyków (prof. Grzegorza Motyki, dra hab. Andrzeja A. Zięby, Antoniego Kroha). Deportacja dla Łemków i Ukraińców do dzisiejszego dnia jest niezabliźnioną raną. Wisła nadal płynie - powiedział Piotr Trochanowski.

https://www.youtube.com/watch?v=CLbpw7sCS0M

 

WALNE ZEBRANIE 2017

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej zgodnie ze Statutem Towarzystwa zwołuje na 20 lutego 2017 (poniedziałek) Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łabowej o godz. 18.00. W przypadku braku kworum do głosowania drugi termin Zebrania wyznaczony jest w tym samym dniu na godz. 18.15.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Poszukuję informacji na temat młynów wodnych, tartaków, foluszów na terenie obecnej gminy Łabowa, działających przed II wojną światową i po jej zakończeniu w miejscowościach: Barnowiec, Czaczów, Kamianna, Kotów, Krzyżówka, Łabowa, Łabowiec, Łosie, Maciejowa, Nowa Wieś, Roztoka Mała, Roztoka Wielka, Składziste, Uhryń. Osoby chcące podzielić się informacjami, ewentualnie fotografiami proszę o kontakt ma skrzynkę Towarzystwa e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celina Cempa

Strona 1 z 27