Back to Top

PORUCZNIK HELENA WIKTOR

Mieszkanka Maciejowej Helena Wiktor ps. Konwalia została awansowana na stopień porucznika. Pani Wiktor była żołnierzem oddziału PPAN, antykomunistycznego oddziału partyzanckiego działającego na Sądecczyźnie w latach 1947-49, skazana później na pięć lat wiezienia. Awans otrzymała z rąk ppłka mgra inż. Henryka Kiełbasy, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Sączu. Pośmiertnie awans na stopień kapitana otrzymał dowódca PPAN Stanisław Pióro ps. Emir. Uroczystości związane z uhonorowaniem Żołnierzy Wyklętych odbyły się 19 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym.

WALNE ZEBRANIE

W związku z tym, że zwołane na 5 marca br. Walne Zebranie Towarzystwa nie odbyło się, ponownie zwołuję Walne Zebranie TMZŁ na poniedziałek 19 marca 2018 o godz. 17.45. W przypadku braku quorum drugi termin Walnego Zebrania wyznacza się na 19 marca na godz. 18.00. Tradycyjnie miejscem spotkania jest GOK w Łabowej. Obecność członków Towarzystwa obowiązkowa.

Prezes Celina Cempa

WALNE ZEBRANIE

Walne Zebranie Towarzystwa odbędzie się w poniedziałek 5 marca 2018 o godz. 17.45. W przypadku braku quorum drugi termin Walnego Zebrania wyznacza się na 5 marca na godz. 18.00. Tradycyjnie miejscem spotkania jest GOK w Łabowej. Obecność członków Towarzystwa obowiązkowa.

WISŁA NADAL PŁYNIE ...

Mija 70 lat od Akcji Wisła. O deportacji mieszkańców Beskidu Niskiego (w tym Nowej Wsi) opowiada film Żeby żyć trzeba sobie przebaczyć. 70 lat po Akcji Wisła. Film wzbogacony jest archiwalnymi zdjęciami i filmami oraz wypowiedziami byłych (m.in. Emila Stremeckiego) i obecnych (Marianna Ciepiela, Zofia Kunicka) mieszkańców oraz komentarzami historyków (prof. Grzegorza Motyki, dra hab. Andrzeja A. Zięby, Antoniego Kroha). Deportacja dla Łemków i Ukraińców do dzisiejszego dnia jest niezabliźnioną raną. Wisła nadal płynie - powiedział Piotr Trochanowski.

https://www.youtube.com/watch?v=CLbpw7sCS0M

 

WALNE ZEBRANIE 2017

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej zgodnie ze Statutem Towarzystwa zwołuje na 20 lutego 2017 (poniedziałek) Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łabowej o godz. 18.00. W przypadku braku kworum do głosowania drugi termin Zebrania wyznaczony jest w tym samym dniu na godz. 18.15.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 27