Back to Top

PO POWODZI

  
  
Od lata trwa sukcesywne usuwanie skutków powodzi, do mrozów w listopadzie trwały prace przy naprawie muru oporowego na Kamienicy w centrum Łabowej,prace te wzbudzały wielkie zainteresowanie. Oprócz naprawy i budowy zniszczonej części muru, zostały wybudowane dwa progi rzeczne koło mostu. Naprawiane były również  uszkodzone pasy dróg m.in. krajowej, gminnych dróg, odbudowano zerwany most na przysiółek Zawodzie, umacniano brzegi rzeki podmyte przez wodę, remontowano budynki szkolne w Łabowej.

Czytaj więcej...

TĘSKNOTA DO RZECZY PROSTYCH

  
  

Tytuł kolejnego postu to wniosek z IV Konkursu Potraw Regionalnych i Rodzinnych, który towarzyszył obchodom Święta Niepodległości w Łabowej. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców w kategorii Potrawy, którzy przygotowali tradycyjne wszystkim znane dania: rydze z patelni (Władysława Burzyńska, Łabowiec) oraz zestaw: chleb swojski, masło i ser domowej roboty (Anna Kłębczyk z Barnowca). W kategorii Ciasta zwyciężył sernik domowy (Adela Łatka, Łabowa). Obchody Niepodległości uświetnił występ naszej sopranistki pochodzącej ze Składzistego pani Anny Wilk. Nie zabrakło przy tej okazji pieśni patriotycznych. Szczegóły do przeczytania i obejrzenia na stronkach www.potrawyregionalne.pl oraz www.labowa.blox.pl

Czytaj więcej...

ORIGAMI

Zapraszamy członków i sympatyków Towarzystwa na warsztaty ORIGAMI. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 listopada 2010 w czwartek o godzinie 16.00 w sali GOK-u.

SUKCESY GIMNAZJALISTÓW Z ŁABOWEJ

Drugie miejsce w Polsce

18 maja 2010 roku w Białymstoku, w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbył się finał krajowy IX edycji ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs był pięcioetapowy i trwał już od listopada 2009 roku. Do finału przystąpiło 14 czteroosobowych drużyn gimnazjalistów wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich tego konkursu. Województwo małopolskie reprezentowała drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej w składzie: Katarzyna Brożek, Aleksandra Jurek, Justyna Lelito, Renata Tokarz. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez nauczycielkę biologii mgr Jolantę Brożek.

Finał składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie na początku wszyscy uczestnicy (56 uczniów) rozwiązywali test złożony z 29 pytań – 15 pytań dotyczyło wiedzy z biologii, geografii, ekologii, ochrony przyrody, a 14 pytań dotyczyło wiedzy o 100 parkach krajobrazowych Polski. Następnie każdy finalista rozpoznawał 10 roślin chronionych (ze 100 możliwych), 10 zwierząt chronionych (ze 100 możliwych) oraz 5 roślin pospolitych (z 50 możliwych). Po tej części dokonano podliczenia punktów uzyskanych przez każdą drużynę. Do drugiego etapu konkursu awansowało siedem drużyn, które uzyskały najwyższą ilość punktów. W tym etapie zadaniem każdej drużyny było rozpoznanie głosów 5 ptaków z 40 propozycji. Po tej części dokonano podsumowania i wyłoniono zwycięzców konkursu.

I miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Podlaskim (Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu), woj. lubelskie

II miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej (Popradzki Park Krajobrazowy), woj. małopolskie

III miejsce – Gimnazjum im. Marii Curie – Skłodowskiej w Rybnie (Welski Park Krajobrazowy), woj. warmińsko-mazurskie

Czytaj więcej...

PODZIĘKOWANIA

Korzystając ze strony internetowej TMZŁ, pragnę złożyć serdeczne podziękowania strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej za ofiarność w akcjach ratunkowych w dniach 13 maja oraz w nocy z 16/17 maja 2010r. przy budynku Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej. Budynki szkolne położone u stóp  pasma Gór Grybowskich zostały dwukrotnie zalane wodą. Dzięki ofiarności strażaków zabezpieczona została sala gimnastyczna i wypompowana woda z piwnic. Szczególnie w nocy z niedzieli na poniedziałek akcja była trudna z powodu nieprzerwanie padającego ulewnego deszczu i wysokiej wody od północnej strony budynków. Równocześnie dziękuję wszystkim sąsiadom oraz pracownikom szkoły i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji  w tych dniach i pospieszyli na ratunek szkole. 
Celina Cempa
Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej

Strona 22 z 27