Back to Top

NIM PRZYJDZIE WIOSNA

Śnieg sypie i nie zagląda do kalendarza. Nie tylko w Łabowej i okolicy zawieje     i zamiecie. Pełne uroku zimowe krajobrazy nie pozwalają jednak zapomnieć o wiośnie. Gdzież dawne przedwiośnia! Chyba tylko w wierszach poetów.

 

 

Czytaj więcej...

CZAPKI Z GŁÓW

Emilia i Jacek Nowakowie, właściciele Pasieki Barć z Kamiannej, zapraszają na otwarcie wystawy CZAPKI      Z GŁÓW zorganizowanej pod honorowym patronatem Leszka Zegzdy Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego Sokół   15 marca 2010 o godz. 17.00 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego  w Nowym Sączu ul. Franciszkańska 11. Pan Jacek znany jest z nietypowego hobby, którym jest kolekcjonowanie czapek. Z każdą czapką związana jest odrębna historia. Wystawa będzie czynna od 16 marca do 2 kwietnia 2010 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00.

WALNE ZEBRANIE TOWARZYSTWA

Walne Zebranie Towarzystwa odbędzie się 16 marca 2010 we wtorek o godz. 18.00. W przypadku braku kworum do głosowania drugi termin wyznacza się na 16 marca 2010 o godz. 18.15. Zebranie odbędzie sie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej. Uczestnicy zebrania będą mieli okazję obejrzeć wystawę  prac członków i sympatyków Towarzystwa biorących udział w warsztatach Cuda z Papieru. Będzie można również otrzymać materiały promujące nasz region wydane przez TMZŁ.Serdecznie zapraszamy.

Prezes Zarządu Celina Cempa

ŁABOWIANIN NA HAITI

Robert Kłębczyk, Łabowianin (na zdjęciu pierwszy z prawej) brał udział w akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi na Haiti w styczniu 2010. Robert jest młodszym brygadierem  zamiejscowego Wydziału Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, wydział ma siedzibę w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej 188h. Pracuje na stanowisku kierownika zespołu przedmiotowego. Uczestniczył jako ratownik Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w wielu akcjach ratowniczych w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej...

CUDA Z PAPIERU

12 listopada 2009r. odbyło się pierwsze spotkanie warsztatów CUDA Z PAPIERU prowadzone przez TMZŁ dla osób zainteresowanych papieroplastyką. Zajęcia prowadzi pani Maria Kloze, która wprowadza w tajniki tworzenia koszyczków i kwiatów z papieru i bibuły. W pierwszym spotkaniu wzięło udział 14 osób. Chętnych zapraszamy przez kolejne cztery czwartki na godzinę 16.00 do GOK w Łabowej.

Strona 24 z 27