Back to Top

NIEDZIELA PALMOWA

W Niedzielę Palmową odbyła się aukcja kompozycji kwiatowych wykonanych na warsztatach CUDA Z PAPIERU. Do akcji przyłączyło się Szkolne Koło Caritas działające przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej, które zorganizowało sprzedaż przy kościele parafialnym w Łabowej. Dochód ze sprzedaży został przekazany na cele charytatywne na konto parafialnego koła Caritas. Zarząd Towarzystwa dziękuje księdzu Proboszczowi, Opiekunowi SK Caritas i nauczycielom za współpracę.

DOM W DRODZE

Berastagi        Tomek Biskup, mieszkaniec Łabowca od paru lat spędza życie w drodze. Poznaje świat, zbiera wrażenia, widoki, doświadczenia. Energii i chęci poznawania tylko mu pozazdrościć. O swojej ostatniej podróży pisze na blogu, do którego warto luknąć.Kliknijcie zatem na www.rangzen.geoblog.pl i czytajcie! Razem z Tomkiem zobaczycie egzotyczne dla nas miejsca w Australii, Tajlandii, na Fidżi, w Wietnamie, Kambodży oraz w krajach Ameryki Południowej. Nie są to oczywiście wszystkie kraje, które autostopem przemierzył nasz krajan. Blog opatrzony jest wspaniałymi fotografiami. Można je również obejrzeć na www.picasaweb.google.pl/rangzen1.

Czytaj więcej...

WARSZTATY ZAKOŃCZONE

W marcu br. zakończyły się warsztaty CUDA Z PAPIERU trwające od listopada. Odbyło się 14 spotkań, w których ogółem wzięło udział 21 osób, w tym 7 gimnazjalistek. Wykonano kilkadziesiąt koszyczków z kwiatami. Zajęcia prowadziła pani Maria Kloze z Łabowej. Wystawa prac warsztatowych miała miejsce podczas Walnego Zebrania Towarzystwa 16 marca 2010 roku. Fotografie prac wykonane przez Jerzego Chronowskiego można obejrzeć pod adresem http://picasaweb.google.pl/goklabowa/KwiatyZBibuY . Informacje dostępne są również na stronie www.labowa.blox.pl

 

Czytaj więcej...

NIM PRZYJDZIE WIOSNA

Śnieg sypie i nie zagląda do kalendarza. Nie tylko w Łabowej i okolicy zawieje     i zamiecie. Pełne uroku zimowe krajobrazy nie pozwalają jednak zapomnieć o wiośnie. Gdzież dawne przedwiośnia! Chyba tylko w wierszach poetów.

 

 

Czytaj więcej...

CZAPKI Z GŁÓW

Emilia i Jacek Nowakowie, właściciele Pasieki Barć z Kamiannej, zapraszają na otwarcie wystawy CZAPKI      Z GŁÓW zorganizowanej pod honorowym patronatem Leszka Zegzdy Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego Sokół   15 marca 2010 o godz. 17.00 w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego  w Nowym Sączu ul. Franciszkańska 11. Pan Jacek znany jest z nietypowego hobby, którym jest kolekcjonowanie czapek. Z każdą czapką związana jest odrębna historia. Wystawa będzie czynna od 16 marca do 2 kwietnia 2010 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00.

Strona 24 z 27