Back to Top

SZKICE ŁABOWSKIE. NOWA KSIĄŻKA O ŁABOWEJ

W niedzielę 26 kwietnia 2015 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej zgromadziło się pokaźne grono zacnych gości, którzy przybyli na promocję nowej książki o Łabowej autorstwa Celiny Cempy zatytułowanej Szkice Łabowskie. Książka wzbudziła spore zainteresowanie swoją zawartością, gdyż są tu zamieszczone niepublikowane do tej pory informacje z historii gminy. Przyczyną napisania szkiców kulturowo-historycznych była chęć utrwalenia przemijającego świata, zapoznanie z ciekawą historią regionu, oddanie hołdu odchodzącym pokoleniom.

„Każde miasto i wieś, nawet najmniejsze, mają interesującą przeszłość. Z tej przyczyny również historia tych niewielkich miejscowości czy pojedynczych rodzin zasługuje na poznanie i udokumentowanie. Warto pamiętać o świecie, którego już nie ma, by móc się odnaleźć, umiejscowić i zastanowić, gdzie sami jesteśmy i gdzie będziemy.”
Rozdział I str. 6

Czytaj więcej...

PROMOCJA NOWEJ KSIĄŻKI O ŁABOWEJ

Zarząd TMZŁ zaprasza na spotkanie z Celiną Cempą autorką nowej książki o Łabowej pt. Szkice Łabowskie. Podczas spotkania wystąpi zespół łemkowski NADIJA. Zapraszamy do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej 26 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00.

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 2015

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej zwołuje na 26 marca 2015 roku (czwartek) Walne Zebranie Sprawozdawcze. Zebranie odbędzie się o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łabowej. W przypadku braku quorum do głosowania drugi termin Zebrania wyznaczony jest w tym samym dniu na godz. 18.15.

Czytaj więcej...

TMZŁ DZIAŁA OD 10 LAT

Towarzystwo Miłośników Ziemi Łabowskiej działa od 10 lat!

Z tej okazji w niedzielę 30 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie zaproszonych gości, członków i sympatyków Towarzystwa w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej. Zebranych powitał pan Jerzy Chronowski, dyrektor GOK i zarazem wiceprezes Zarządu TMZŁ. Obecni na sali pan Wiesław Pióro - członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz dr Ryszard Poradowski - radny powiatowy i Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej w imieniu Starosty Nowosądeckiego wręczyli prezes Celinie Cempie Złote Jabłko Sądeckie za pracę na rzecz regionu. Następnie prezes Celina Cempa przedstawiła zebranym prezentację multimedialną, która służyła omówieniu pracy Towarzystwa za minione 10-lecie. Warto przypomnieć ważniejsze działania podejmowane przez Zarząd i aktywnych członków naszego stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE NA OBCHODY X-LECIA TMZŁ

Zarząd Towarzystwa zaprasza na spotkanie poświęcone obchodom 10-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej, które odbędzie się w niedzielę 30 listopada 2014 r. w sali widowiskowej GOK w Łabowej o godz. 17.00. W programie:

1. Rozpoczęcie spotkania.

2. Prezentacja działalności Towarzystwa w minionej dekadzie - prezes Celina Cempa.

3. III wykład z cyklu W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE na temat "Walory przyrodnicze gminy Łabowa" - pani Jolanta Brożek.

4. Spotkanie przy kawie i herbacie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa.

Czytaj więcej...

Strona 6 z 27