Back to Top

SUKCESY GIMNAZJALISTÓW Z ŁABOWEJ

W Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe dla terenu Województwa Małopolskiego, który wygrała drużyna gimnazjalistów z Łabowej reprezentująca Popradzki Park Krajobrazowy. Gimnazjaliści wykazali się wiedzą na temat parków krajobrazowych,  z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody oraz znajomością gatunków chronionych grzybów, roślin i zwierząt.  Etap wojewódzki kwalifikuje do udziału w finale ogólnopolskim konkursu w Toruniu, który odbędzie się w maju br. Województwo Małopolskie będzie reprezentować drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej w składzie: Joanna Kachniarz IIIa, Łukasz Florek IIIb, Karol Zdrojewski IIb, Małgorzata Żywczak IIc.  Opiekunem naukowym  uczniów jest mgr Jolanta Brożek. To nie pierwszy sukces uczniów gimnazjum z Łabowej przygotowywanych  pod kierunkiem pani Jolanty Brożek. W  finałach ogólnopolskich poprzednich edycji  konkursu uczniowie z Łabowej uczestniczyli  w następujących latach:
2003 rok - V miejsce (Wrocław)
2004 rok - VI miejsce (Chalin)
2005 rok - VI miejsce (Złoty Stok)
2007 rok - VIII miejsce (Warszawa)
2010 rok - II miejsce (Białystok)
2012 rok – I miejsce (Rytro)
relacja z wręczenia nagród na stronie www.sadeczanin.pl oraz www.labowa.edu.pl

KAMIL KOCOŃ Z ŁABOWEJ LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Kamil Kocoń z Łabowej został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu rachunkowości organizowanego przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie. Kamil jest uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju (klasa IV Technikum Ekonomiczne). W I etapie wzięło udział 9 150 uczniów z 293 szkół ekonomicznych z terenu całej Polski. Do finału (III etap) zakwalifikowało się 64 uczestników. Nie jest to pierwszy sukces Kamila. W ubiegłym roku wygrał prestiżowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej organizowany przez PWSZ w Nowym Sączu.  Obszerna relacja i zdjęcia z tegorocznego konkursu znajdują się na stronie www.sadeczanin.pl

WESOŁEGO ALLELUJA !

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy udanych świąt Wielkanocnych,

zdrowia, pomyślności i wszelkich łask Bożych.

POWRÓT DO DOMU

Minister Rozwoju Wsi i Rolnictwa zadecydował o zwrocie pałacu w Nawojowej rodzinie Stadnickich. Uchylił tym samym decyzję Wojewody Małopolskiego, że pałac Stadnickich został upaństwowiony zgodnie z dekretem o reformie rolnej z 1944r. Stadniccy od wielu lat bezskutecznie zabiegali o zwrot rodowej siedziby, która była ich własnością przez 145 lat (1800-1945). Pałac w Nawojowej po wyjeździe Stadnickich miał różnych użytkowników m.in. był siedzibą Technikum Hodowlanego. Obecnie mieści się w nim Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Na Walnym Zebraniu Towarzystwa ustalono składkę roczną w wysokości 15 zł od każdego członka. Składkę można wpłacić na konto Towarzystwa w Banku Spółdzielczym w Łabowej. Składki przyjmują również: prezes - Celina Cempa oraz skarbnik - Leszek Zaprzelski. Zapisy na wycieczkę członków Towarzystwa i ich rodzin do Krakowa w dniu 8 czerwca 2013 przyjmowane są do końca marca br.

Strona 12 z 27