Back to Top

POWRÓT DO DOMU

Minister Rozwoju Wsi i Rolnictwa zadecydował o zwrocie pałacu w Nawojowej rodzinie Stadnickich. Uchylił tym samym decyzję Wojewody Małopolskiego, że pałac Stadnickich został upaństwowiony zgodnie z dekretem o reformie rolnej z 1944r. Stadniccy od wielu lat bezskutecznie zabiegali o zwrot rodowej siedziby, która była ich własnością przez 145 lat (1800-1945). Pałac w Nawojowej po wyjeździe Stadnickich miał różnych użytkowników m.in. był siedzibą Technikum Hodowlanego. Obecnie mieści się w nim Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Na Walnym Zebraniu Towarzystwa ustalono składkę roczną w wysokości 15 zł od każdego członka. Składkę można wpłacić na konto Towarzystwa w Banku Spółdzielczym w Łabowej. Składki przyjmują również: prezes - Celina Cempa oraz skarbnik - Leszek Zaprzelski. Zapisy na wycieczkę członków Towarzystwa i ich rodzin do Krakowa w dniu 8 czerwca 2013 przyjmowane są do końca marca br.

WALNE ZEBRANIE 2013

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej zgodnie ze Statutem Towarzystwa zwołuje na 11 marca 2013 roku w poniedziałek Walne Zebranie Sprawozdawcze. Zebranie odbędzie się o godz. 17 45 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łabowej. W przypadku braku quorum do głosowania drugi termin Zebrania wyznaczony jest w tym samym dniu na godz. 18.00.

Czytaj więcej...

ODZNACZENIA DLA PRZEWODNIKÓW

Joanna Król z Łabowej została wyróżniona przez Ministra Sportu i Turystyki odznaką Za Zasługi dla Turystyki podczas uroczystej gali Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika, która miała miejsce na zamku w Niepołomicach w dniu 22 lutego br.  Pani Joasia jest aktywną działaczką Oddziału PTT Beskid w Nowym Sączu, pełni funkcję skarbnika w Zarządzie Głównym PTT VIII Kadencji, pracuje w Zarządzie Koła Przewodników PTT Beskid w Nowym Sączu, jest przewodnikiem beskidzkim, terenowym i pilotem wycieczek. Z jej inicjatywy w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łabowej powstało Szkolne Koło PTT zrzeszające uczniów szkoły podstawowej. Opiekunem Koła jest pani Dorota Rolka. www.pttns.pl

WYRÓŻNIENIE DLA ZIEMI ŁABOWSKIEJ

ZIEMIA ŁABOWSKA otrzymała jedno z trzech wyróżnień w kategorii KSIĄŻKA O SĄDECCZYŹNIE w Konkursie im. ks.prof. B. Kumora przyznane głosami portalu informacyjnego SADECZANIN.INFO. Do konkursu zostały nominowane 34 publikacje o regionie.  Nasza publikacja monograficzna została zgłoszona do konkursu przez panią Lidię Chronowską, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łabowej. Redaktorzy monografii Celina Cempa i Jerzy Chronowski odebrali dyplomy uznania podczas uroczystej Gali Sądeczan, która odbyła się w MCK Sokół w Nowym Sączu 23 lutego 2013. Nagrodę główną w kategorii Książka o Sądecczyźnie otrzymał prof. Feliks Kiryk, redaktor 3-tomowej Historii Nowego Sącza. W kategorii Sądecki Autor nagrodę otrzymała piwniczańska poetka Wanda Łomnicka-Dulak. Podczas Gali tytuł Sądeczanina Roku 2012 otrzymała Lucyna Zygmunt, dyrektor Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu. Konkurs organizowała Fundacja Sądecka.
Wszystkim Internautom dziękujemy za oddanie głosu!Smile

Czytaj więcej...

Strona 12 z 27