Back to Top

PRACA MISYJNA NA TASMANII

 

Siostra Anna Cycoń (Łabowianka) ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej od  2010r. pracuje na placówce misyjnej w mieście Hobart w dalekiej Australii - Tasmanii. Pracuje wśród mieszkających tam Polaków. Ma bliskie kontakty z osobami chorymi i w podeszłym wieku. Zdarza się, że odwiedza osoby, które przez wiele lat nie miały kontaktu z polskim językiem. Odwiedza w szpitalu chorych, którym zanosi Pana Jezusa w Komunii Św. Towarzyszy ludziom umierającym, bo Zgromadzenie Sióstr Misjonarek jest jedną z niewielu placówek, która zajmuje się  tego typu posługą. Ponadto uczy dzieci języka polskiego, pracuje w Polskim Biurze Opieki Społecznej w Hobart, prowadzi też audycje radiowe. Siostra Anna wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu - Morasku 2 września 2000r. Tam odbyła postulat i nowicjat. W trakcie kolejnych etapów formacji zakonnej ukończyła studia teologiczne z tytułem licencjata i złożyła śluby wieczyste 15 sierpnia 2008r. Zaraz po ślubach zakonnych została wysłana do pracy w Nuncjaturze Apostolskiej w Budapeszcie, gdzie pracowała do końca czerwca 2010r. Uczyła się wtedy intensywnie języka angielskiego, katechizowała i prowadziła przedszkole. W sierpniu 2010r. była już na Tasmanii. Kończy się właśnie w Polsce Tydzień Misyjny, siostrze Ani życzymy zdrowia, owocnej pracy misyjnej oraz błogosławieństwa Bożego, pamiętając o Niej w codziennych modlitwach.

Czytaj więcej...

NOWA SALA GIMNASTYCZNA W MACIEJOWEJ

W Maciejowej w dniu 14 października br. odbyła się uroczystość poświęcenia nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. św. Kingi. Sala wybudowana została w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i zadanie to było w 70% współfinansowane przez Unię Europejską, pozostałe koszty poniosła gmina Łabowa. Wartość kosztorysowa obiektu wynosiła 2.831.689,- zł. Projekt sali przygotowało Biuro Architekt Kaczmarczyk z Suchej Beskidzkiej. Przy budowie pracowały trzy firmy budowlane, budowę ukończyła  firma LegBud pana Mieczysława Legutki z Nowego Sącza. Sala ma wymiary 24x12m, na zaplecze została wykorzystana istniejąca część szkoły. Uroczystość wpisała się w gminne obchody Święta KEN. Salę poświęcił ks. Stanisław Pałka, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Maciejowej, zgromadzeni na sali przedstawiciele władz gminnych, oświatowych, firm budowlanych oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły pod kierunkiem p. Jadwigi Buda.
 

Czytaj więcej...

NOWE BOISKO SPORTOWE W ŁABOWEJ JUŻ CZYNNE

 Boisko sportowe wybudowane zostało w ramach operacji pod nazwą Modernizacja obiektu sportowego w miejscowości Łabowa oraz jedynej sali widowiskowej GOK w ramach Działania 413 wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju w zakresie operacji odpowiadającej warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wykonawcą robót była firma Multisport Karina Komarnicka z Katowic. Koszt całkowity budowy wyniósł 288.323,99 zł

Czytaj więcej...

UHONOROWANA MEDALEM DEI REGNO SERVIRE

 

Pani Ewa Chomiczewska, nauczycielka religii w Szkole Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Łabowej, została uhonorowana Brązowym Medalem DEI REGNO SERVIRE w uznaniu zasług w dziele budowania Królestwa Bożego w Diecezji Tarnowskiej. Uroczyste wręczenie Medalu miało miejsce w bazylice katedralnej w Tarnowie 10 października 2011r. Biskup tarnowski, Wiktor Skworc, wręczając to odznaczenie, podziękował Pani Ewie za świadectwo chrześcijańskiego życia i apostolskiego zaangażowania, udzielając jej jednocześnie pasterskiego błogosławieństwa.  

KONSEKRACJA KOŚCIOŁA W NOWEJ WSI

 
1 października 2011r. odbyła się niecodzienna uroczystość konsekracji kościoła parafialnego w Nowej Wsi. Podczas uroczystej Eucharystii kościół konsekrował JE ks. bp dr Wiktor Skworc, Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej.

Czytaj więcej...

Strona 18 z 27