Back to Top

CO BĘDZIE Z REMIZĄ W KAMIANNEJ

Remiza strażacka w Kamiannej ma dwóch właścicieli, budynek jest poważnie zadłużony. Więcej informacji na ten temat podaje portal www.sadeczanin.info/aktualnosci-najnowsze/art/27572 w artykule Remiza strażacka pójdzie pod młotek za długi księdza...

GMINNA BIBLIOTEKA PO REMONCIE

 Już po remoncie ...

Wrzesień i październik 2011 r. to w Łabowej czas realizacji zadania Modernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Łabowa w ramach pozyskanych środków unijnych. Realizowano także zadanie Modernizacja najważniejszego obiektu sportowego miejscowości Łabowa oraz jedynej sali widowiskowej GOK w ramach Działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Czytaj więcej...

BĘDZIE REMONT DROGI W GÓRNEJ ŁABOWEJ

 
 
Jak podaje portal www.sadeczanin.info zapadła decyzja o remoncie uszkodzonego podczas powodzi w 2010r. odcinka drogi krajowej Nr 75 na odcinku w Górnej Łabowej. Jazda na tym odcinku odbywa się jednym pasem, często dochodzi tu do kolizji drogowych. Krajowa Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przygotowuje przetarg na zaprojektowanie i remont zniszczonego odcinka, planując wykonanie  prac na kwotę ok. 1,5 mln zł (zabezpieczenie kilkunastometrowej skarpy, osuwiska, przebudowa przepustu, budowę muru oporowego, wzmocnienie nasypu, wykonanie odwodnień, przebudowa jezdni na odcinku 250 m). Jest to drugie miejsce w naszej gminie, gdzie doszło do poważnych uszkodzeń drogi krajowej podczas ubiegłorocznej powodzi. Trwają jeszcze prace przy budowie murów oporowych nad Kamienicą na odcinku w Maciejowej naprzeciwko cerkwi.
 

Czytaj więcej...

PRACA MISYJNA NA TASMANII

 

Siostra Anna Cycoń (Łabowianka) ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej od  2010r. pracuje na placówce misyjnej w mieście Hobart w dalekiej Australii - Tasmanii. Pracuje wśród mieszkających tam Polaków. Ma bliskie kontakty z osobami chorymi i w podeszłym wieku. Zdarza się, że odwiedza osoby, które przez wiele lat nie miały kontaktu z polskim językiem. Odwiedza w szpitalu chorych, którym zanosi Pana Jezusa w Komunii Św. Towarzyszy ludziom umierającym, bo Zgromadzenie Sióstr Misjonarek jest jedną z niewielu placówek, która zajmuje się  tego typu posługą. Ponadto uczy dzieci języka polskiego, pracuje w Polskim Biurze Opieki Społecznej w Hobart, prowadzi też audycje radiowe. Siostra Anna wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu - Morasku 2 września 2000r. Tam odbyła postulat i nowicjat. W trakcie kolejnych etapów formacji zakonnej ukończyła studia teologiczne z tytułem licencjata i złożyła śluby wieczyste 15 sierpnia 2008r. Zaraz po ślubach zakonnych została wysłana do pracy w Nuncjaturze Apostolskiej w Budapeszcie, gdzie pracowała do końca czerwca 2010r. Uczyła się wtedy intensywnie języka angielskiego, katechizowała i prowadziła przedszkole. W sierpniu 2010r. była już na Tasmanii. Kończy się właśnie w Polsce Tydzień Misyjny, siostrze Ani życzymy zdrowia, owocnej pracy misyjnej oraz błogosławieństwa Bożego, pamiętając o Niej w codziennych modlitwach.

Czytaj więcej...

NOWA SALA GIMNASTYCZNA W MACIEJOWEJ

W Maciejowej w dniu 14 października br. odbyła się uroczystość poświęcenia nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. św. Kingi. Sala wybudowana została w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i zadanie to było w 70% współfinansowane przez Unię Europejską, pozostałe koszty poniosła gmina Łabowa. Wartość kosztorysowa obiektu wynosiła 2.831.689,- zł. Projekt sali przygotowało Biuro Architekt Kaczmarczyk z Suchej Beskidzkiej. Przy budowie pracowały trzy firmy budowlane, budowę ukończyła  firma LegBud pana Mieczysława Legutki z Nowego Sącza. Sala ma wymiary 24x12m, na zaplecze została wykorzystana istniejąca część szkoły. Uroczystość wpisała się w gminne obchody Święta KEN. Salę poświęcił ks. Stanisław Pałka, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Maciejowej, zgromadzeni na sali przedstawiciele władz gminnych, oświatowych, firm budowlanych oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły pod kierunkiem p. Jadwigi Buda.
 

Czytaj więcej...

Strona 18 z 27