Back to Top

FIRMA Z CERTYFIKATEM

Pasieka Barć w Kamiannej, której właścicielami są Emilia i Jacek Nowakowie, otrzymała przyznawany po raz pierwszy certyfikat Sądeckiej Marki Turystycznej. Certyfikat ma spełniać dwie funkcje: promować firmę w  na tle innych firm oraz być gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług. Certyfikaty przyznawała Kapituła pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Ślipka, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

KLUB PRZYJACIÓŁ STAREJ FOTOGRAFII

Aktywna Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Łabowej wzięła udział w konkursie grantowym Aktywna Biblioteka w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Na konkurs wpłynęło 199 poprawnych wniosków, a 72 projekty zostały zaakceptowane do realizacji. Wśród nich był projekt naszej biblioteki pod nazwą Klub Przyjaciół Starej Fotografii. Efektem realizowanego projektu było zebranie 300 starych fotografii, na których ukazane jest życie rodzinne i społeczne Łabowej i okolic. Ogromne zaangażowanie pracowników biblioteki oraz mieszkańców gminy pozwoliło na przedstawienie obrazu życia Łabowej i okolic od lat 20-tych do 80-tych XX wieku. Fotografie przedstawiają ludzi i zdarzenia. Zbiór fotografii został przygotowany w formie wystawy, której wernisaż odbył się 5 czerwca 2011r. Przygotowana również została prezentacja multimedialna. Wystawa czynna była przez miesiąc, ale fotografie można przeglądać na stronie internetowej biblioteki www.koalicjakultury.pl lub www.labowa.blox.pl Nieprzemijający urok fotografii nie polega chyba tylko na ocalaniu pamięci o zdarzeniach i ludziach, ale i na tym, że jedną chwilę można przeżywać wielokrotnie. Obejrzeć zbiory Klubu Przyjaciół Starej Fotografii warto.

PRZEGLĄD PRASY

Wspomnienie o zmarłym niedawno ks. Henryku  Ostachu można przeczytać w Nr 6 Sądeczanina z 2011r. str. 46-48. Obszerny artykuł pt. Wspomnienie o Przyjacielu-Pszczelarzu napisał pan Jacek Nowak z Kamiannej.

www.sadeczanin.info

SZPITAL W ŁABOWEJ JUŻ CZYNNY

 
  
W Łabowej działa od 9 maja szpital z oddziałami rehabilitacyjnym i neurologicznym, który oferuje usługi medyczne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Właścicielem szpitala jest spółka Tukan lek.med. Marioli Pawlak oraz jej męża Zygmunta z Nowego Sącza. Oficjalne otwarcie Tukana nastąpiło 15 kwietnia 2011 roku. Podobna placówka znajduje się w Nowym Sączu-Zawadzie znana już mieszkańcom naszej gminy. Jak podaje gazeta Sądeczanin Nr 5/2011 szpital zatrudnił 6 lekarzy, 8 rehabilitantów, psychologa i logopedę, specjalistę terapii zajęciowej, 17 pielęgniarek i salowych oraz 6 pracowników obsługi administracyjno-technicznej. Planuje się otwarcie przychodni rehabilitacyjnej i neurologicznej.

BEATYFIKACJA JANA PAWŁA II

 
  
Delegacja Towarzystwa wzięła udział 4 maja br. w uroczystościach dziękczynnych za beatyfikację Jana Pawła II. Organizatorem  był Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łabowej, którego jedna ze szkół nosi od 2000 roku imię Wielkiego Polaka -  papieża Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. dziękczynną w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława ze Szczepanowa w Łabowej celebrowaną przez księży pracujących w parafii, homilię wygłosił ks. proboszcz Andrzej Fik. Następnie poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu udali się do szkoły, gdzie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową. Młodzież wypuściła okolicznościowe balony oraz gołębie - symbole pokoju. W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych, OSP w Łabowej, delegacje szkół podstawowych z terenu  gminy Łabowa, pracownicy oświaty i kultury oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu. Uświetniły uroczystość poczty sztandarowe: OSP Łabowa, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowej Wsi, Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Łabowej oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej.

Strona 20 z 27