Back to Top

PANI JÓZEFA MOGILSKA ODCHODZI NA EMERYTURĘ

 Po 44 latach pracy w Banku Spółdzielczym w Nawojowej odchodzi na emeryturę pani Józefa Mogilska, znana mieszkanka Łabowej, członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej. Z ogólnego stażu pracy 38 lat pracowała w Łabowej, pełniąc obowiązki kierownika filii Banku Spółdzielczego w Nawojowej od 1 stycznia 1973 do 1 października 2011. Na emeryturze życzymy Pani wyłącznie słonecznych dni!

CERKIEW DO REMONTU

Murowana cerkiew w Łabowej z 1798 roku wymaga remontu. Obecnie została przygotowana kompletna dokumentacja planowanego remontu i prac konserwatorskich. Zakres prac obejmował będzie m.in. remont dachu i więźby dachowej, wzmocnienie konstrukcji budynku, izolacja murów i fundamentów, odgromienie, wymianę stolarki okiennej, wykonanie wentylacji mechanicznej wraz z zasilaniem elektrycznym, prace konserwatorskie. Dokumentację przygotowało STUDIO 2,26 Biuro Projektów Mariusz Rams, Tomasz Sus z Nowego Sącza. Architekt mgr inż. Mariusz Rams podarował do cerkwi ikonę Pocałunek Matki. Ks. Andrzej Fik proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Łabowej posiada zezwolenie budowlane na wykonanie w/w prac i poszukuje środków finansowych na ich wykonanie.

FIRMA Z CERTYFIKATEM

Pasieka Barć w Kamiannej, której właścicielami są Emilia i Jacek Nowakowie, otrzymała przyznawany po raz pierwszy certyfikat Sądeckiej Marki Turystycznej. Certyfikat ma spełniać dwie funkcje: promować firmę w  na tle innych firm oraz być gwarancją wysokiej jakości świadczonych usług. Certyfikaty przyznawała Kapituła pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Ślipka, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

KLUB PRZYJACIÓŁ STAREJ FOTOGRAFII

Aktywna Biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Łabowej wzięła udział w konkursie grantowym Aktywna Biblioteka w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Na konkurs wpłynęło 199 poprawnych wniosków, a 72 projekty zostały zaakceptowane do realizacji. Wśród nich był projekt naszej biblioteki pod nazwą Klub Przyjaciół Starej Fotografii. Efektem realizowanego projektu było zebranie 300 starych fotografii, na których ukazane jest życie rodzinne i społeczne Łabowej i okolic. Ogromne zaangażowanie pracowników biblioteki oraz mieszkańców gminy pozwoliło na przedstawienie obrazu życia Łabowej i okolic od lat 20-tych do 80-tych XX wieku. Fotografie przedstawiają ludzi i zdarzenia. Zbiór fotografii został przygotowany w formie wystawy, której wernisaż odbył się 5 czerwca 2011r. Przygotowana również została prezentacja multimedialna. Wystawa czynna była przez miesiąc, ale fotografie można przeglądać na stronie internetowej biblioteki www.koalicjakultury.pl lub www.labowa.blox.pl Nieprzemijający urok fotografii nie polega chyba tylko na ocalaniu pamięci o zdarzeniach i ludziach, ale i na tym, że jedną chwilę można przeżywać wielokrotnie. Obejrzeć zbiory Klubu Przyjaciół Starej Fotografii warto.

Strona 20 z 27