SZKOLNA IZBA REGIONALNA

W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łabowej została otwarta Szkolna Izba Regionalna. Otwarcie nastąpiło w dniu Święta Szkoły w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II, jednej ze szkół w Zespole. W tem sposób młodzież gimnazjum uczciła 90. rocznicę Odzyskania Niepodległości, 30. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz 10. rocznicę powstania Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Otwarcia dokonali goście Święta Szkoły: pani Marta Sarota – starsza wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz ks. Andrzej Fik – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Łabowej w asyście licznych gości ze środowiska lokalnego. Zbiory zaczęto gromadzić od maja 2007 roku. W dniu otwarcia Izby prezentowano 42 eksponaty, które zgromadzili uczniowie. Najwięcej eksponatów przekazali do Izby Regionalnej uczniowie z Łabowej, Nowej Wsi i Barnowca. Pomysł utworzenia Szkolnej Izby Regionalnej wyszedł od pani Danuty Binko, nauczycielki geografii w gimnazjum, która pasjonuje się edukacją regionalną, prowadzi Szkolne Koło SKKT, zachęca uczniów do poznawania własnego regionu. Zbiory eksponowane są w sali geograficznej. Pani Danusia dalej z wielką wytrwałością zabiega o nowe  eksponaty. Jej marzeniem jest posiadanie w zbiorach strojów łemkowskich. Łemkowie byli do Akcji Wisła odwiecznymi mieszkańcami naszych okolic.

Na zdjęciach pani Danusia Binko w Izbie Regionalnej.

Kategorie: Wiadomości