Delegacja Towarzystwa wzięła udział 4 maja br. w uroczystościach dziękczynnych za beatyfikację Jana Pawła II. Organizatorem  był Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łabowej, którego jedna ze szkół nosi od 2000 roku imię Wielkiego Polaka –  papieża Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. dziękczynną w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława ze Szczepanowa w Łabowej celebrowaną przez księży pracujących w parafii, homilię wygłosił ks. proboszcz Andrzej Fik. Następnie poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu udali się do szkoły, gdzie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową. Młodzież wypuściła okolicznościowe balony oraz gołębie – symbole pokoju. W uroczystości wzięli udział: przedstawiciele władz samorządowych, OSP w Łabowej, delegacje szkół podstawowych z terenu  gminy Łabowa, pracownicy oświaty i kultury oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu. Uświetniły uroczystość poczty sztandarowe: OSP Łabowa, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowej Wsi, Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Łabowej oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej.

Kategorie: Wiadomości