Widok centrum Łabowej, miejsce obecnie zajęte przez budynki szkolne. Od prawej na pierwszym planie widać szopę, następnie drewniany dom żydowski, wokół którego bawią się dzieci szkolne (uroczystość?), od prawej widoczne domy, których właścicielami byli: Nikita Kozioł,Osif Kidoń i Prokop Gbur. W brzegu ładnie widoczne są wolno-stojące kamienne piwnice.

Pogrzeb Nikity Kozioła 1942r. Kondukt pogrzebowy zmierza od rodzinnego domu (biały budynek na wprost drogi). Po prawej stronie dom Maslejów, po lewej wśród drzew dom Osifa Kidonia. Fot. Piotr Bejmuk, właściciel piekarni w Łabowej.

Rodzina Nikity i Anny Kozioł. Od prawej stoją: Nikita Kozioł (zm. 1942), Anna Kozioł (zm. 1997) z córką Lubomirą na ręku,

Jan (zm. 2005), Eufrozyna, Dymitr (zm. 2000), Julia, Szymon (zm. 1995), Piotr (zm. 1942).

Lubomira Kozioł i Bohdan Bejmuk. Ok. 1942r.

Zdjęcia przesłała pani Lubomira Cieśla z Legnicy, córka Anny i Nikity Kozioł. Serdecznie dziękujemy.

Kategorie: Łabowa