Zmarł Władysław Karpierz (1939-2015), wieloletni działacz samorządowy, naczelnik gminy Łabowa i Łososina Dolna w latach 1973-1990 oraz wójt gminy Łabowa od 1990 do 2002 roku. Mieszkał w Nowym Sączu.  Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu 10 listopada br.

Władysław Karpierz zawsze był żywo zainteresowany sprawami oświaty w gminie. Za swoich „rządów” na stanowiskach naczelnika i wójta gminy zajmował się szkolnymi inwestycjami, brał udział w uroczystościach szkolnych, spotkaniach opłatkowych, konkursach dla uczniów, występach szkolnych teatrzyków. Wybudowano wtedy w gminie budynek szkolny w Maciejowej, w Łabowej nowy segment dydaktyczny, salę gimnastyczną, obecny budynek szkoły podstawowej (oddany do użytku już po Jego odejściu w 2003 r.), przeprowadzono kapitalny remont starej szkoły podstawowej w Łabowej, nadano gimnazjum imię Jana Pawła II i sztandar. W Kamiannej wybudowano szkolę podstawową oddaną do użytku w 2000 r., sprzedaną przez gminę w 2014 r. W Nowej Wsi i w Czaczowie wyremontowano szkoły i wybudowano sale gimnastyczne. Wprowadzane stopniowo reformy w oświacie wymagały konkretnych działań i sporych nakładów finansowych. Śp. Władysław Karpierz był otwarty na te zmiany i potrafił wprowadzić w czyn stawiane przed gminą zadania w dziedzinie oświaty. Przez wiele lat współpracowałam ze śp. Władysławem Karpierzem, pracując w szkołach w Łabowej od 1985 r. jako nauczyciel języka polskiego i dyrektor szkół od 1990-2014. Pozostawił po sobie pozytywne wspomnienia, pozostał w mojej pamięci jako dobry gospodarz, prawy człowiek i wyrozumiały szef. Cześć Jego pamięci!
Celina Cempa