Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łabowej wzięli udział w Konkursie o Barwach, który ogłosiła pani Katarzyna Kullmann z Warszawy prowadząca od 23 lat Studio Technik Plastycznych. Jubileusz STUDIA wspierała liczna grupa patronów i sponsorów, m.in. Celina Cempa, Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej. Finał Konkursu był jednym z szeregu wydarzeń towarzyszącym Jubileuszowi Studia. Oprócz Konkursu o Barwach odbyły się: wystawa prac osób uczestniczących w zajęciach Studia od 1994 r., koncert muzyki poważnej, spektakl Unii Teatr Niemożliwy, kiermasz, aukcja kilimu, warsztaty plastyczne i aktorskie. Nasi uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia, wzięli udział w finale Konkursu w Warszawie, wystąpili w strojach ludowych. Jakaż to była przygoda! Relację z Konkursu napisała pani Marzena Zaprzelska koordynująca konkurs na terenie szkoły.
Rozstrzygnięcie Konkursu Wiersze o Barwach
Łabowa- Warszawa – Łabowa 26 XI 2017 r.
W dniu 26 listopada grupa uczniów z kl. V (2) oraz VIa (3) pod opieką pań Marzeny Zaprzelskiej i Małgorzaty Mirek (rodzic) udała się do Warszawy na rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego WIERSZE O BARWACH.
Zgodnie z Regulaminem Konkursu dzieci miały wykonać pracę plastyczną w formacie A3 przedstawiającą ich ulubione miejsce w Małej Ojczyźnie, a następnie napisać wiersz przedstawiający uroki tegoż miejsca w języku literackim i gwarze – nasi uczniowie pisali w gwarze Lachów Sądeckich. Każdy wiersz musiał być napisany ręcznie i na komputerze. Prace były opatrzone godłem autora.
Ogromną radość sprawiły nam wyniki Konkursu:
Miejsce 1 – Adrian Rolka kl. V
Miejsce 2 – Tomasz Mirek kl. VIa
Wyróżnienia – Filip Cempa kl. V, Arkadiusz Ruman, Julia Zaprzelska – z VIa.
Wszyscy uczniowie zostali docenieni za swoje wiersze, otrzymując ciekawe nagrody.
Organizatorzy poprosili nas o przywiezienie strojów regionalnych i podczas wręczania nagród każdy czytał lub deklamował swój wiersz w gwarze w tymże stroju. Dzięki uprzejmości Gminnych Ośrodków Kultury w Łabowej i w Nawojowej nasi zwycięzcy mogli zaprezentować się w pięknych strojach Lachów Sądeckich. Uczniowie otrzymali bardzo wartościowe przedmioty, które bardzo ich ucieszyły.
Oprócz nagród organizatorzy zaoferowali uczestnikom wiele atrakcji: trzy scenki teatru lalek zespołu Unia Teatr Niemożliwy, wspaniały koncert zespołu Laboratorium Dźwięku – od Debussego przez Gershwina do motywu muzycznego z filmu AVATAR, warsztaty poetyckie z poetkami, członkiniami jury – każdy uczeń usłyszał, co ujęło poetki w ich wierszach, czym zachwycili komisję młodzi poeci z Łabowej, szereg cennych wskazówek oraz wsparcie na dalsze poezjowanie. Na zakończenie pobytu w stolicy pojechaliśmy pod Stadion Narodowy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Potem przejazd przez miasto i podziwianie miasta z okien busika. Szczęśliwi, choć trochę zmęczeni, powróciliśmy do Łabowej po północy z niedzieli na poniedziałek.
Marzena Zaprzelska
0 komentarzy