Spektakl teatru amatorskiego z Łabowej prowadzonego przez Kazimierę Zygmunt, nauczycielkę w Szkole Podstawowej w Łabowej, spektakl oparty na obrazku ludowym Walentego Krząszcza „Halapacz i Halapaczka”. na zdjęciu Wiktoria Tytz, która grała rolę dziewczyny – Znajdy oraz Marian Święs, który występował w roli domniemanego ojca Znajdy. Początek lat 60. XX wieku. Teatr amatorski pani Zygmuntowej wystawiał z powodzeniem sztuki: „Halapacz i Halapaczka”, „Damy i huzary”, „Zielone gałęzie”, przedstawienia jasełkowe i inne. Występował nie tylko w Łabowej ale m.in. w Nawojowej, Tyliczu, Nowym Sączu, Mochnaczce. W kronice szkoły podstawowej pod rokiem 1952/53 zapisane jest: „Dobre wyniki w pracy z młodzieżą pozaszkolną osiąga Zygmunt Kazimiera. Zorganizowany zespół teatralny przygotowuje sztuki i urządza przedstawienia w miejscu i wyjeżdża na występy gościnne do bliższych i dalszych wsi.”