POR. JAN TOKARCZYK (1909-1987), PS. „BACA”, „MURT”, NAUCZYCIEL, ŻOŁNIERZ AK, UCZESTNIK PODZIEMIA ANTYKOMUNISTYCZNEGO

O Janie Tokarczyku ps. Baca można pisać książki i kręcić filmy. To prawdziwy James Bond walk partyzanckich AK i ruchu antykomunistycznego. Nauczyciel, kierownik szkoły w Łabowej, żołnierz niezłomny, kawaler Orderu Krzyża Virtuti Militari, sprawny dowódca, więzień we Wronkach, a zarazem człowiek cichy i skromny.

POR. TADEUSZ RYBA (1928-2016)

Por. Tadeusz Ryba (1928-2016), ps.: „Brzoza”, „Jerzy”, ”Jeleń”, pochodził z Barnowca, leśniczy w Nadleśnictwie Nawojowa, uczestnik podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego po II wojnie światowej, żołnierz organizacji Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej (PPAN) i jego zbrojnego oddziału „Żandarmeria”, mieszkał w Nowym Sączu.