Natalia Jania z Łabowej wydała powieść pod tytułem Shy. Jest to romantyczna opowieść dla młodzieży z magią w tle. Ta niewielkich rozmiarów książka licząca 165 stron została wydana dzięki wsparciu czytelników za pośrednictwem PÓŁKA.PL (Poczekalnia Pearlic). Obecnie działają internetowe wydawnictwa, gdzie drukowane są utwory publikowane wcześniej w sieci. Natalia publikowała już swoje opowiadania na Wattpadzie pod pseudonimem ElfikNatalcia, które cieszyły się poczytnością wśród internautów. W swojej debiutanckiej powieści Natalia, tegoroczna maturzystka, wykorzystała znane motywy pojawiające się w utworach tego gatunku, m.in. walki dobra ze złem, nauki w szkole dla magów, walki o miłość ukochanej. Pojawiają się również znane postacie fantastyczne: elfy, krasnoludy, smoki,  magowie, szamanki, adepci sztuk magicznych.
Tytułowa bohaterka Shy jest siódmą z kolei potomkinią wróżki w rodzinie, posiada magiczną moc. Opowieść rozgrywa się na tle lokalnego kolorytu szkoły magów. Po uzyskaniu pełnoletności jako przedstawicielka rodziny reprezentującej starszyznę plemienną ma zostać poślubiona przez chłopca z plemienia Ulitsu w celu nawiązania przymierza. Świadomość tego obowiązku spowodowała uchylanie się dziewczyny od zawierania poważniejszych związków z płcią przeciwną. Jej życie nabiera tempa w Zamkniętej Akademii dla Magów (Z.A.M.) w Bringston, gdzie rozpoczęła edukację pół roku przed ukończeniem osiemnastki i zaręczynami z nieznajomym. Jej przewodnikiem w szkole zostaje przystojny chłopak o zielonych oczach – Dannyl, zwany Danem. Miedzy nim i piękną Shy rozkwita gorące uczucie. Dziewczyna jednak broni się przed nim, choć nie zdradza, że jest przeznaczona dla innego. Dannyl z kolei wie, że to jest właśnie jego wybranka, a on jest tym Ulitsu, któremu Shy jest przeznaczona. Dochodzi do pierwszych nieporozumień miedzy młodymi magami. Podczas zaręczyn Shy zrozumiała dopiero złożoność sytuacji z Dannylem i nie była tym zachwycona. Idiota. Wiedział… Pozwoliłeś, żebym robiła z siebie idiotkę – to był jej komentarz, który wcale nie poprawił ich zawiłych relacji, a nadszarpnął zaufanie dziewczyny do narzeczonego. Jednak romantyczny związek scementował się po pojedynku Daniego z rywalem Jecksem w turnieju  i młodzi zamieszkali razem w Akademii. Zbliża się wojna z Czarnymi Magami dowodzonymi przez Dereusa, którzy odblokowali moc i dążą do zdobycia świata. W Akademii rozpoczynają się przygotowania do konfrontacji sił Czarnych i Białych Magów.
Jak zakończy się cała historia? Myślę, że trzeba przeczytać!

Celina Cempa