Back to Top

WALNE ZEBRANIE TOWARZYSTWA

Walne Zebranie Towarzystwa odbędzie się 16 marca 2010 we wtorek o godz. 18.00. W przypadku braku kworum do głosowania drugi termin wyznacza się na 16 marca 2010 o godz. 18.15. Zebranie odbędzie sie w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej. Uczestnicy zebrania będą mieli okazję obejrzeć wystawę  prac członków i sympatyków Towarzystwa biorących udział w warsztatach Cuda z Papieru. Będzie można również otrzymać materiały promujące nasz region wydane przez TMZŁ.Serdecznie zapraszamy.

Prezes Zarządu Celina Cempa

ŁABOWIANIN NA HAITI

Robert Kłębczyk, Łabowianin (na zdjęciu pierwszy z prawej) brał udział w akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi na Haiti w styczniu 2010. Robert jest młodszym brygadierem  zamiejscowego Wydziału Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, wydział ma siedzibę w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej 188h. Pracuje na stanowisku kierownika zespołu przedmiotowego. Uczestniczył jako ratownik Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w wielu akcjach ratowniczych w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej...

CUDA Z PAPIERU

12 listopada 2009r. odbyło się pierwsze spotkanie warsztatów CUDA Z PAPIERU prowadzone przez TMZŁ dla osób zainteresowanych papieroplastyką. Zajęcia prowadzi pani Maria Kloze, która wprowadza w tajniki tworzenia koszyczków i kwiatów z papieru i bibuły. W pierwszym spotkaniu wzięło udział 14 osób. Chętnych zapraszamy przez kolejne cztery czwartki na godzinę 16.00 do GOK w Łabowej.

III KONKURS POTRAW REGIONALNYCH

W obchody Święta Niepodległości w Łabowej wpisany jest konkurs potraw regionalnych, który odbywa się pod patronatem kilku instytucji m.in. Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej. W tym roku odbyła się III edycja Konkursu Potraw Regionalnych. Jury pod przewodnictwem Celiny Cempy, Prezesa TMZŁ, przyznało nagrody w dwóch kategoriach: potraw oraz ciast i przetworów.

Czytaj więcej...

100 MARATONÓW

Stanisław Mróz z Łabowej spełnił swoje marzenie. Udało mu się wziąć udział w 100 maratonach. W naszym regionie jest pierwszym sportowcem, któremu  udało się pokonać klasyczny dystans 42 km 195 m aż tyle razy. Setny Maraton pana Staszka to 31. Maraton Warszawski. Warto podkreślić, że Stanisław Mróz brał udział we wszystkich maratonach warszawskich od 1979r. Udało się to tylko piętnastu biegaczom. Setny maraton ukończył z wynikiem 3 godziny 21 minut, co zapewniło mu 268. lokatę na 3 tysiące startujących.  Jednak w swojej grupie wiekowej zajął 24. miejsce. Reprezentuje barwy Nowomagu.

Strona 25 z 27