Back to Top

III KONKURS POTRAW REGIONALNYCH

W obchody Święta Niepodległości w Łabowej wpisany jest konkurs potraw regionalnych, który odbywa się pod patronatem kilku instytucji m.in. Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej. W tym roku odbyła się III edycja Konkursu Potraw Regionalnych. Jury pod przewodnictwem Celiny Cempy, Prezesa TMZŁ, przyznało nagrody w dwóch kategoriach: potraw oraz ciast i przetworów.

Czytaj więcej...

100 MARATONÓW

Stanisław Mróz z Łabowej spełnił swoje marzenie. Udało mu się wziąć udział w 100 maratonach. W naszym regionie jest pierwszym sportowcem, któremu  udało się pokonać klasyczny dystans 42 km 195 m aż tyle razy. Setny Maraton pana Staszka to 31. Maraton Warszawski. Warto podkreślić, że Stanisław Mróz brał udział we wszystkich maratonach warszawskich od 1979r. Udało się to tylko piętnastu biegaczom. Setny maraton ukończył z wynikiem 3 godziny 21 minut, co zapewniło mu 268. lokatę na 3 tysiące startujących.  Jednak w swojej grupie wiekowej zajął 24. miejsce. Reprezentuje barwy Nowomagu.

KAZIMIERZ CABAK NIE ŻYJE

26 października 2009r. odbył się w Nowym Sączu pogrzeb Kazimierza Cabaka, członka naszego Towarzystwa. Znany był ze swojej działalności na rzecz oświaty, samorządu lokalnego, młodzieży. Związany był z Nowym Sączem, gdzie mieszkał. Przez wiele lat był dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych, wicedyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych , działał w OHP na terenie miasta. Pełnił przez kilka kadencji funkcję radnego Rady Miasta Nowego Sącza. Pochodził z Łabowej, którą często odwiedzał. Zawsze służył  radą i doświadczeniem naszemu stowarzyszeniu, szczególnie w trudnych początkach. Pozostanie w naszej pamięci.

Zarząd i członkowie TMZŁ

VI RAJD RODZINNY TOWARZYSTWA

Zarząd Towarzystwa zaprasza na VI Rajd Rodzinny Towarzystwa 19 czerwca 2009r. Trasa Rajdu: Łabowa - Łabowiec - Hala Łabowska - Łabowiec - Łabowa. Zbiórka przed budynkiem GOK w Łabowej. Wymarsz na trasę o godz. 9.00. Zapraszamy członków Towarzystwa i ich rodziny, przyjaciół i sympatyków. 
Nie siedź w domu, chodź z nami w góry!

ZAPROSZENIE

Zarząd Towarzystwa zaprasza na wycieczkę szlakiem architektury cerkiewnej Ziemi Łabowskiej, która odbędzie się 28 maja 2009 roku. Wyjazd autobusem z Rynku w Łabowej o 14.15. Trasa wycieczki: Maciejowa - Łosie - Roztoka Wielka - Łabowa. Zapraszamy członków i sympatyków Towarzystwa.

Strona 25 z 27