Back to Top

BYĆ DOBRYM NAUCZYCIELEM

Stworzenie definicji dobrego nauczyciela jest dość skomplikowane ze względu na szeroki zakres pełnionych funkcji. To zawód trudny i wymagający, ogromnie odpowiedzialny i dobry dla osób z powołaniem. Dobry nauczyciel mądrze i ciekawie naucza swojego przedmiotu, bo jest specjalistą w dziedzinie, której naucza. Jego skuteczność poparta jest porządkiem na lekcji, życzliwością wobec uczniów, otwartą postawą wobec życia, korzystaniem z nowoczesnych środków przekazu. Taki nauczyciel potrafi pokazać, że nauka to przyjemność, a zarazem ciężka praca kształtująca wytrwałość, samodzielność, planowanie, stawianie sobie celów, pokonywanie trudności.


Kryteria dobrego nauczyciela spełnia niewątpliwie Jolanta Brożek, magister biologii, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Pracuje w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łabowej jako nauczyciel biologii i wicedyrektor. Odznaczona Medalem KEN, Nagrodami Kuratora Oświaty, Wójta Gminy. Czynnie działa w LOP Oddział w Nowym Sączu oraz w Towarzystwie Miłośników Ziemi Łabowskiej.

Czytaj więcej...

NATALIA JANIA DEBIUTUJE POWIEŚCIĄ SHY

Natalia Jania z Łabowej wydała powieść pod tytułem Shy. Jest to romantyczna opowieść dla młodzieży z magią w tle. Ta niewielkich rozmiarów książka licząca 165 stron została wydana dzięki wsparciu czytelników za pośrednictwem PÓŁKA.PL (Poczekalnia Pearlic). Obecnie działają internetowe wydawnictwa, gdzie drukowane są utwory publikowane wcześniej w sieci. Natalia publikowała już swoje opowiadania na Wattpadzie pod pseudonimem ElfikNatalcia, które cieszyły się poczytnością wśród internautów. W swojej debiutanckiej powieści Natalia, tegoroczna maturzystka, wykorzystała znane motywy pojawiające się w utworach tego gatunku, m.in. walki dobra ze złem, nauki w szkole dla magów, walki o miłość ukochanej. Pojawiają się również znane postacie fantastyczne: elfy, krasnoludy, smoki,  magowie, szamanki, adepci sztuk magicznych.

Czytaj więcej...

ZMARŁ KS. MIECZYSŁAW CZEKAJ

26 marca 2016 r. zmarł w Tarnowie ks. prałat Mieczysław Czekaj (1938-2016), święcenia kapłańskie z rąk bpa Jerzego Ablewicza przyjął w 1962 r. Znany w naszej społeczności z posługi kapłańskiej w Łabowej (wikary) i w Maciejowej (rektor kościoła). Śp. Zmarły ocalił wiele znakomitych dzieł sztuki kościelnej. Całe swoje pracowite życie poświecił na remontowanie, budowanie, odnawianie, przywracanie świetności cerkwiom, kościołom, plebaniom, ikonostasom, ołtarzom, ikonom. Do jego dokonań należą, m.in. prace w świątyniach następujących miejscowości: Maciejowa, Czyrna, Banica, Izby, Bieliczna, Milik, Andrzejówka, Brunary Wyżne, Leluchów, Dubne, Bogusza. W uznaniu zasług dla regionu wybrano go Sądeczaninem Roku 2000, a w 2004 r. został laureatem Nagrody Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego. Śp. ks. Mieczysław Czekaj był człowiekiem wielkich dokonań i niezwykłej skromności. Według Jego przekonania na szacunek, pomoc i konserwację zasługuje każde dzieło sztuki.

Czytaj więcej...

WALNE ZEBRANIE TMZŁ

Zarząd Towarzystwa zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się 30 marca 2016 r. w środę o godz.17.30. w GOK w Łabowej. W przypadku braku kworum do głosowania drugi termin zebrania wyznaczony jest na godz. 17.45 w tym samym dniu. Obecność członków Towarzystwa obowiązkowa.

Prezes Zarządu - Celina Cempa

Czytaj więcej...

EUGENIUSZ MĄKA ODZNACZONY KRZYŻEM WOLNOŚCI I SOLIDARNOSCI

Pan Eugeniusz Mąka z Łabowej został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na mocy Postanowienia Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 14 października 2015. "Pan Mąka był działaczem NSZZ Solidarność w Dolnośląskich Zakładach Wytwórczych Maszyn Elektrycznych „Dolmel” we Wrocławiu. Po wprowadzeniu stanu wojennego kontynuował działalność związkową. Internowany w okresie II – VII 1982 r." – czytamy na stronie IPN.

Krzyż Wolności i Solidarności  to polskie państwowe odznaczenie cywilne ustanowione ustawą z 5 sierpnia 2010 r. nadawane jest działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL. Po raz pierwszy Krzyż został nadany w czerwcu 2011 r. przy okazji obchodów 35. rocznicy wydarzeń radomskich.

https://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0006/149262/KWiS_-odznaczeni-uroczystosc-10-XI-2015_59-odznaczeni-14-X-2015.pdf

Strona 4 z 27