Back to Top

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 2015

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej zwołuje na 26 marca 2015 roku (czwartek) Walne Zebranie Sprawozdawcze. Zebranie odbędzie się o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łabowej. W przypadku braku quorum do głosowania drugi termin Zebrania wyznaczony jest w tym samym dniu na godz. 18.15.

Czytaj więcej...

TMZŁ DZIAŁA OD 10 LAT

Towarzystwo Miłośników Ziemi Łabowskiej działa od 10 lat!

Z tej okazji w niedzielę 30 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie zaproszonych gości, członków i sympatyków Towarzystwa w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej. Zebranych powitał pan Jerzy Chronowski, dyrektor GOK i zarazem wiceprezes Zarządu TMZŁ. Obecni na sali pan Wiesław Pióro - członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz dr Ryszard Poradowski - radny powiatowy i Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Łabowej w imieniu Starosty Nowosądeckiego wręczyli prezes Celinie Cempie Złote Jabłko Sądeckie za pracę na rzecz regionu. Następnie prezes Celina Cempa przedstawiła zebranym prezentację multimedialną, która służyła omówieniu pracy Towarzystwa za minione 10-lecie. Warto przypomnieć ważniejsze działania podejmowane przez Zarząd i aktywnych członków naszego stowarzyszenia.

Czytaj więcej...

ZAPROSZENIE NA OBCHODY X-LECIA TMZŁ

Zarząd Towarzystwa zaprasza na spotkanie poświęcone obchodom 10-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Łabowskiej, które odbędzie się w niedzielę 30 listopada 2014 r. w sali widowiskowej GOK w Łabowej o godz. 17.00. W programie:

1. Rozpoczęcie spotkania.

2. Prezentacja działalności Towarzystwa w minionej dekadzie - prezes Celina Cempa.

3. III wykład z cyklu W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE na temat "Walory przyrodnicze gminy Łabowa" - pani Jolanta Brożek.

4. Spotkanie przy kawie i herbacie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Towarzystwa.

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

W dniu 30 czerwca 2014r. zakończył się projekt Witajcie w Slanskich Vrchoch realizowany przez słowackie Stowarzyszenie Slanske vrchy - wychod. Podsumowanie projektu miało miejsce  w siedzibie Narodowego Muzeum w Hanuszowcach nad Toplą oraz w Miejskim Domu Kultury we Vranowie nad Toplą. W konferencji wzięła udział dziesięcioosobowa delegacja naszej gminy na czele z panem Markiem Janczakiem, wójtem gminy Łabowa.

Czytaj więcej...

WARTO PRZECZYTAĆ

Ukazał się 42. tom Rocznika Sądeckiego, regionalnego pisma naukowego wydawanego od 1939r. Nowy numer liczący ok. 500 stron zawiera artykuł wiodący poświęcony ks. Henrykowi Ostachowi z Kamiannej, który zmarł 1 maja 2011r. Rocznik zawiera ponadto wiele artykułów z historii regionu, biogramów, recenzji m.in. artykuł prof. Feliksa Kiryka o związkach Jana Długosza z Nowym Sączem w 600-lecie urodzin Długosza, artykuł Leszka Migrały poświęcony 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, Jacka Połomskiego poświęcony z kolei 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.W rozdziale z biogramami wspomnienie o Danucie Cabak-Fiut zmarłej w 2012r. lekarce pochodzącej z Łabowej. Jerzy Leśniak wspomina życie osobiste i dokonania zawodowe lek. med. Danuty Cabak-Fiut specjalistki I i II stopnia chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej oraz balneologii i medycyny fizykalnej. W biogramie autor poświęca dużo uwagi dokonaniom dr Danuty w tworzeniu ratownictwa medycznego na Sądecczyźnie. Ciekawa lektura na lato. Zachęcam do czytania.

W VII edycji konkursu na najlepszą pracę historyczną o Sądecczyźnie pani dr Anna Janota-Strama otrzymała Honorową Nagrodę "Sądecczyzna" im. Szczęsnego Morawskiego za prezentowaną już na naszym portalu książkę "Stadniccy herbu Szreniawa: dzieje rodu". Zachęcam ponownie do lektury, książka jest dostępna w bibliotece gminnej w Łabowej.

Celina Cempa

Strona 7 z 27