Back to Top

ZMARŁ EDWARD RODAK

Wczoraj 16 maja 2013 r. odbyły się w Nowej Wsi uroczystości pogrzebowe śp. Edwarda Rodaka, tragicznie zmarłego emerytowanego leśnika, działacza społecznego, myśliwego i pszczelarza. Śp. Edward Rodak był znaną postacią w środowisku naszej gminy z racji pełnionych przez wiele lat funkcji radnego gminnego i powiatowego. 

ŻYCIE Z PASJĄ

Mieszkaniec Łabowej pan Sławomir Pawlikowski pasjonuje się wieloma sprawami. Jego zainteresowania i pasje oscylują wokół myślistwa, fotografii, kolekcjonerstwa w zakresie łowiectwa i myślistwa (znaczki, obrazy, stare pocztówki, książki). Jest zapalonym myśliwym i mistrzem w wabieniu drapieżników. Reprezentuje Sądecczyznę w różnych zawodach w wabieniu drapieżników. Działa w sekcji Wabienia Drapieżników Polskiego Związku Łowieckiego. Jest prezesem Klubu Wabiarzy przy PZŁ, organizuje mistrzostwa w Wabieniu Drapieżników. Ponadto zajmuje się fotografią przyrody (z wykształcenia jest fotografem), swoje prace wystawiał na dwóch wystawach fotograficznych: Polovnictwo a priroda (na Słowacji) oraz Diany Polskie. Opowieści pana Sławka o swoich życiowych pasjach publikowane są w obszernym wywiadzie Igi Michalec pt. Wabiarstwo to sztuka rozumienia mowy lasu i zwierzyny drukowanym w miesięczniku Sądeczanin Nr 3 2013.

SUKCESY GIMNAZJALISTÓW Z ŁABOWEJ

W Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe dla terenu Województwa Małopolskiego, który wygrała drużyna gimnazjalistów z Łabowej reprezentująca Popradzki Park Krajobrazowy. Gimnazjaliści wykazali się wiedzą na temat parków krajobrazowych,  z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody oraz znajomością gatunków chronionych grzybów, roślin i zwierząt.  Etap wojewódzki kwalifikuje do udziału w finale ogólnopolskim konkursu w Toruniu, który odbędzie się w maju br. Województwo Małopolskie będzie reprezentować drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej w składzie: Joanna Kachniarz IIIa, Łukasz Florek IIIb, Karol Zdrojewski IIb, Małgorzata Żywczak IIc.  Opiekunem naukowym  uczniów jest mgr Jolanta Brożek. To nie pierwszy sukces uczniów gimnazjum z Łabowej przygotowywanych  pod kierunkiem pani Jolanty Brożek. W  finałach ogólnopolskich poprzednich edycji  konkursu uczniowie z Łabowej uczestniczyli  w następujących latach:
2003 rok - V miejsce (Wrocław)
2004 rok - VI miejsce (Chalin)
2005 rok - VI miejsce (Złoty Stok)
2007 rok - VIII miejsce (Warszawa)
2010 rok - II miejsce (Białystok)
2012 rok – I miejsce (Rytro)
relacja z wręczenia nagród na stronie www.sadeczanin.pl oraz www.labowa.edu.pl

KAMIL KOCOŃ Z ŁABOWEJ LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Kamil Kocoń z Łabowej został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu z zakresu rachunkowości organizowanego przez Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie. Kamil jest uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju (klasa IV Technikum Ekonomiczne). W I etapie wzięło udział 9 150 uczniów z 293 szkół ekonomicznych z terenu całej Polski. Do finału (III etap) zakwalifikowało się 64 uczestników. Nie jest to pierwszy sukces Kamila. W ubiegłym roku wygrał prestiżowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej organizowany przez PWSZ w Nowym Sączu.  Obszerna relacja i zdjęcia z tegorocznego konkursu znajdują się na stronie www.sadeczanin.pl

WESOŁEGO ALLELUJA !

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy udanych świąt Wielkanocnych,

zdrowia, pomyślności i wszelkich łask Bożych.

Strona 11 z 27