na nazwę Centrum Informacji Lokalnej w Łabowej
został rozstrzygnięty!

Konkurs ogłoszony został w ramach projektu Komputer nie gryzie – spróbuj realizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łabowskiej. Na realizację tego projektu TMZŁ otrzymało grant w ramach II edycji Konkursu Rzeczpospolita Internetowa z funduszy Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju UNDP oraz Fundacji TP.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łabowej zostało przygotowane pomieszczenie na działalność Centrum Informacji Lokalnej, gdzie stałe łącze internetowe pozwoli mieszkańcom gminy, podróżującym i turystom na skorzystanie z zasobów Internetu. Najliczniejszą grupą uczestników tego Konkursu byli gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej. Padło około 65 różnych propozycji na nazwę CIL od 48 uczniów. Największą grupę uczniów stanowili pierwszoklasiści – 32 (najwięcej z Ic – 15 osób ). Wśród proponowanych nazw jedne były tradycyjne, brzmiące znajomo, inne opisowe lub utworzone na zasadzie neologizmu np: ZYGZAG, Wirtualny Świat, Internetowy Ekspres, KLIK, Łabowska Internetowa Myszka – nie gryzie!, Gminna Pomoc Komputerowa, Echo Łabowej, Centrum Wrażeń, Interkom, KomogŁabek, Interłab, Dragon House, Złoty Komp, Wielki Komp, Komputer szybkości Robokopa, Wirtualny Przyjaciel, Ł@bonet i inne. W konkursie wzięło udział 8 osób – młodzieży ponadgimnazjalnej, która zaproponowała około 14 różnych pomysłów na nazwę CIL. Szczegółowe wyniki zawarte są w Protokole z konkursu. Prezes TMZŁ dziękuje wszystkim uczestnikom za słowne igraszki w dziedzinie tworzenia neologizmów.

Wyniki Konkursu przedstawiają się następująco.

Jury w składzie: Jerzy Chronowski, Elżbieta Hasior, Krystyna Zaczyk i Anna Chronowska postanowiło przyznać w kategorii młodzieży gimnazjum nagrodę główną

Katarzynie Zaprzelskiej z Ic za propozycję nazwy Ł@bonet.

Trzy wyróżnienia przyznano:
Marii Legutko z IIa za propozycję nazwy InterŁab

Łukaszowi Nieć z IIIb za nazwę InterKom
Dorocie Baran z IIIa za nazwę KLIK
Dwa wyróżnienia w kategorii młodzieży ponadgimnazjalnej otrzymali:
Krzysztof Fiut za nazwę Wi@domości
Martyna Chronowska za nazwę Pod Myszk@.

Wszyscy laureaci otrzymają elektroniczne nagrody rzeczowe zakupione z funduszy Programu Rzeczpospolita Internetowa. Jury zadecydowało, że CIL w Łabowej będzie nosiło nazwę Ł@bonet.
Szczególne podziękowania kieruję do pani Anny Chronowskiej – sekretarza Zarządu TMZŁ, która zajmowała się całością prac związanych z organizacją konkursu. Jury dziękuję za pracę nad wyborem laureatów konkursu i podjęcie decyzji o nazwie CIL. Wręczenie nagród gimnazjalistom odbędzie się podczas szkolnego apelu z okazji Święta Niepodległości w dniu 9 listopada 2007 roku.

Kategorie: Konkursy