Stanisław Brożek, ur. 1965, pochodzi z Nowego Sącza-Zawady,  nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Łabowej od 1986 r., od 1989 r. mieszkaniec Łabowej, sędzia piłkarski, obserwator sędziów na szczeblu centralnym I, II ligi, działacz sportowy, działacz samorządowy, strażak OSP.

Stanisław Brożek jest znanym w naszym środowisku nauczycielem, organizatorem szkolnych i gminnych imprez sportowych. W Szkole Podstawowej w Łabowej pracuje od 1986 r.  Od 1989 r. mieszka w Łabowej. Jest strażakiem OSP Łabowa od 1989 r. do chwili obecnej. Ponadto jest sędzią piłkarskim działającym w strukturach Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Od 2012 r. jest przewodniczącym Zarządu Kolegium Sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu, od 2019 Przewodniczącym Zarządu Kolegium Sędziów Podokręgu MZPN w Nowym Sączu, od 2012 Członkiem Zarządu Małopolskiego Kolegium Sędziów. Od 2016 r. jest członkiem Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu , a od 2019 członkiem Zarządu Podokręgu MZPN w Nowym Sączu w randze wiceprezesa. Od  2012 pełni funkcję obserwatora sędziów na szczeblu centralnym (I-II liga).

Stanisław Brożek był radnym gminy Łabowa dwóch kadencji: VI Kadencji 2010-2014 (przewodniczący komisji oświaty), VII Kadencji 2014-2018 (wiceprzewodniczący Rady Gminy, przewodniczący komisji oświaty). Od 1989 r. do dnia dzisiejszego  działa w OSP Łabowa. Za działalność sportową i społeczną otrzymał następujące odznaczenia:

Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa

Medal za Wysługę Lat XXX