Robert Kłębczyk, łabowianin (na zdjęciu pierwszy z prawej) brał udział w akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi na Haiti w styczniu 2010. Robert jest młodszym brygadierem  zamiejscowego Wydziału Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, wydział ma siedzibę w Nowym Sączu przy ul. Węgierskiej 188h. Pracuje na stanowisku kierownika zespołu przedmiotowego. Uczestniczył jako ratownik Małopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w wielu akcjach ratowniczych w Polsce i na świecie.

Uczestniczył w następujących akcjach:

·         Albania miasto Lac i Ndrog – pomoc medyczno-humanitarna z Polską Misją Medyczną na rzecz uchodźców z Kosowa – 29.04.-20.05. 1999r.

·         Iran, miasto Bam – działania poszukiwawczo-ratownicze po trzęsienia ziemi 26.12.2003r . – 2.01.2004 r.

·         Pakistan, miasto Balakot -działania poszukiwawczo-ratownicze po trzęsieniu ziemi 11-18.10.2005 r.

·         Indonezja, wyspa Jawa – pomoc medyczno-humanitarna po trzęsieniu ziemi 1-15.06.2006 r., ratownik Polskiego Szpitala Polowego

·         Haiti, stolica Port-Au-Prince- – działania ratownicze po trzęsieniu ziemi 15-24.01.2010 r.

Oprócz akcji międzynarodowych uczestniczył w kilkudziesięciu akcjach na terenie Polski, z czego jedną z najtrudniejszych były działania poszukiwawczo-ratownicze na   terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie w dniach 28-29.01.2006 r.

Kategorie: Wiadomości