Jak podaje portal www.sadeczanin.info zapadła decyzja o remoncie uszkodzonego podczas powodzi w 2010r. odcinka drogi krajowej Nr 75 na odcinku w Górnej Łabowej. Jazda na tym odcinku odbywa się jednym pasem, często dochodzi tu do kolizji drogowych. Krajowa Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przygotowuje przetarg na zaprojektowanie i remont zniszczonego odcinka, planując wykonanie  prac na kwotę ok. 1,5 mln zł (zabezpieczenie kilkunastometrowej skarpy, osuwiska, przebudowa przepustu, budowę muru oporowego, wzmocnienie nasypu, wykonanie odwodnień, przebudowa jezdni na odcinku 250 m). Jest to drugie miejsce w naszej gminie, gdzie doszło do poważnych uszkodzeń drogi krajowej podczas ubiegłorocznej powodzi. Trwają jeszcze prace przy budowie murów oporowych nad Kamienicą na odcinku w Maciejowej naprzeciwko cerkwi.