Nad ranem 24 kwietnia zawiadomiono o pożarze starej szkoły w Łabowcu. Od początku lat 90-tych XX wieku szkoła była nieczynna. Po zamknięciu do niedawna była zamieszkana przez jedną rodzinę. Na stronie www.sadeczanin.info napisano, że przyczyną pożaru było podpalenie. Drewniany budynek stojący na sporej parceli przez wiele lat służył mieszkańcom Łabowca. Przed wojną uczyli się w niej Łemkowie. Po II wojnie światowej mieściła się w nim filia 8-klasowej Szkoły Podstawowej w Łabowej.W akcji gaśniczej uczestniczyła OSP w Łabowej oraz strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju. Fot. Joanna Złocka
Jesień. Na FB wysyp uwag i fotografii w tonacji jesiennej. Kiedyś i ja kilka uwag na temat jesieni i bukowych orzeszków po spacerze na Halę Łabowską napisałam.
Teatr amatorski pani Zygmuntowej wystawiał z powodzeniem sztuki: „Halapacz i Halapaczka”, „Damy i huzary”, „Zielone gałęzie”, przedstawienia jasełkowe i inne. Występował nie tylko w Łabowej ale m.in. w Nawojowej, Tyliczu, Nowym Sączu, Mochnaczce. Na zdjęciu kadr ze sztuku "Halapacz i Halapaczka". W rolach głównych: Wiktoria Tytz, Marian Święs.
VI wykład z cyklu W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE na temat "Sądeckie drogi do niepodległości" wygłosił dr Łukasz Połomski, historyk, dyrektor Sądeckiego Sztetlu. Wykład, poparty bogatym materiałem ikonograficznym, był dla słuchaczy źródłem ciekawych i przeważnie nieznanych nam informacji o wkładzie Sądeczan w dzieło odzyskania Niepodległości.
0 komentarzy