W Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe dla terenu Województwa Małopolskiego, który wygrała drużyna gimnazjalistów z Łabowej reprezentująca Popradzki Park Krajobrazowy. Gimnazjaliści wykazali się wiedzą na temat parków krajobrazowych,  z zakresu ekologii, ochrony środowiska i przyrody oraz znajomością gatunków chronionych grzybów, roślin i zwierząt.  Etap wojewódzki kwalifikuje do udziału w finale ogólnopolskim konkursu w Toruniu, który odbędzie się w maju br. Województwo Małopolskie będzie reprezentować drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej w składzie: Joanna Kachniarz IIIa, Łukasz Florek IIIb, Karol Zdrojewski IIb, Małgorzata Żywczak IIc.  Opiekunem naukowym  uczniów jest mgr Jolanta Brożek. To nie pierwszy sukces uczniów gimnazjum z Łabowej przygotowywanych  pod kierunkiem pani Jolanty Brożek. W  finałach ogólnopolskich poprzednich edycji  konkursu uczniowie z Łabowej uczestniczyli  w następujących latach:
2003 rok – V miejsce (Wrocław)
2004 rok – VI miejsce (Chalin)
2005 rok – VI miejsce (Złoty Stok)
2007 rok – VIII miejsce (Warszawa)
2010 rok – II miejsce (Białystok)
2012 rok – I miejsce (Rytro)
relacja z wręczenia nagród na stronie www.sadeczanin.pl oraz www.labowa.edu.pl

Kategorie: Wiadomości