W Maciejowej w dniu 14 października br. odbyła się uroczystość poświęcenia nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. św. Kingi. Sala wybudowana została w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i zadanie to było w 70% współfinansowane przez Unię Europejską, pozostałe koszty poniosła gmina Łabowa. Wartość kosztorysowa obiektu wynosiła 2.831.689,- zł. Projekt sali przygotowało Biuro Architekt Kaczmarczyk z Suchej Beskidzkiej. Przy budowie pracowały trzy firmy budowlane, budowę ukończyła  firma LegBud pana Mieczysława Legutki z Nowego Sącza. Sala ma wymiary 24x12m, na zaplecze została wykorzystana istniejąca część szkoły. Uroczystość wpisała się w gminne obchody Święta KEN. Salę poświęcił ks. Stanisław Pałka, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Maciejowej, zgromadzeni na sali przedstawiciele władz gminnych, oświatowych, firm budowlanych oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły pod kierunkiem p. Jadwigi Buda.